У оквиру пројекта „СВЕСТ – семе одрживе пољопривреде“, у недељу, 24. маја 2026. године, са почетком у 18 часова, биће одржана трибина у просторијама Основне школе у Тешици.
Циљ трибине је информисање и едукација пољопривредника и заинтересованих грађана о значају одрживе пољопривреде, као и представљање конкретних могућности за унапређење производње кроз примену одрживих и савремених пракси.
Током трибине биће организовано предавање, након чега следи отворена дискусија и размена искустава међу учесницима. За све присутне биће обезбеђено скромно освежење.
Учешће на трибини је бесплатно.
Пројекат „СВЕСТ – семе одрживе пољопривреде“ реализује се у оквиру пројекта „Снага грађанског учешћа за одрживу пољопривреду у Србији“.
Позивамо све заинтересоване да присуствују и активно учествују у разговору.

Kao neko ko se bavi poljoprivredom, zaista mi znači što postoje ovakve inicijative. Radujem se sutrašnjem druženju i razmeni iskustava
Kao mlada poljoprivrednica i majka, posebno mi je drago što se organizuju ovakve tribine. Za mene poljoprivreda nije samo posao, već način života i odgovornost prema onome što proizvodimo i što naša deca jedu. Sve više razmišljam o tome kako da hrana koju iznesemo na sto bude zdrava, bezbedna i kvalitetna, i verujem da je održiva poljoprivreda pravi put za to.
Zato mi ovakvi događaji mnogo znače – da čujemo nova iskustva, naučimo nešto korisno i razmenimo mišljenja sa drugim proizvođačima. Nadam se da će što više ljudi doći, jer samo zajedno možemo da napravimo promene na bolje, i za nas i za našu decu.